Katarina Pavljašević osvojila drugu nagradu na takmičenju violinista u Zagrebu

Katarina Pavljašević (druga sa desna)Katarina Pavljašević, učenica muzičke škole „Vuk Karadžić“ iz Loznice, osvojila je drugu nagradu na međunarodnom takmičenju violinista koje je održanom juče u Zagrebu.

Katarina je učenica drugog razreda a violinu uči u klasi profesorke Ivane Arnold.

Na nastupu u Zagrebu, program je izvela uz klavirsku pratnju profesorke Nataše Turnić-Đorđić.

Maestralno je izvela kompozicije Tomislava Uhlika i Komarovskog ,a žiri,sastavljen od profesora sa Muzičkih akademija iz Zagreba, Osijeka, Splita i LJubljane ,dodelio joj je drugu nagradu.

Ova desetogodišnja umetnica, već iza sebe ima nekoliko vrednih priznanja od kojih treba izdvojiti prve nagrade na „Mladom virtuozu“ u Beogradu (2009. i 2010), prvu nagradu na međunaronom festivalu u Sremskoj Mitrovici i drugu nagradu na republičkom takmičenju u Beogradu.